Jogerős: elutasították a sepsiszentgyörgyi iskola épületeinek visszaszolgáltatását

2018. november 22., címkék: restitúció, európai bíróság, erdélyi református egyházkerület, székely mikó kollégium

„Ha elvesznek valamit tőlünk, újat fogunk építeni. Ha akadályokat gördítenek elénk, új utakat keresünk. Ha megpróbálnak elhallgattatni, új módot találunk az ige hirdetésére” – fogalmaz az Erdélyi Református Egyházkerület elnökségének állásfoglalása annak kapcsán, hogy a román legfelsőbb bíróság csütörtökön jogerősen elutasította a sepsiszentgyörgyi Székely Mikó Kollégium államosított épületeinek a visszaszolgáltatását. Az egyházkerület az Emberi Jogok Európai Bíróságához fordul jogorvoslatért.